Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více OK

To nejlepší z designové tvorby
30.05.2015
Autor Kristýna Holubová

ArtBe na Le Market, co nás zaujalo

O víkendu 23.-24.května jsme měli jako ArtBe to potěšení setkat se s několika tvůrci v rekonstruovaných prostorách galerie Mánes.

Asi 60 tvůrců nabízelo celý víkend svoje výrobky. Bavili jsme se s nimi o tom, jak se jim daří a udělali několik rozhovorů, které připravujeme ke zveřejnění. Nás jako ArtBe bavily hodně projekty s přesahem do dalších sfér mimo design a umění, několik z nich vám přiblížíme:

Metráž, Turzo, Rychter_D, Loono

Metráž je nový projekt zasahující do sociální sféry, kdy se ženy v obtížné životní situaci podílí na tvorbě oblečení a šperků. Založily ho designérka Lucie Kutálková / LEEDA a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. Prostřednictvím tvořivé činnosti si rozšiřují nejen pracovní kompetence, ale také si uvědomují své potřeby a vzájemně se podporují.

Turzo, počin ze Slovenska, který bás uchvátil svou poetikou, promyšleností a etnografickým rozměrem. Designér Jan začal fotit kovové ploty po celém Slovensku a na základě jejich zajímavých prvků vytvořil pomocí 3D tisku prsteny, které odráží jednak motiv konkrétního plotu, jednak místo samotné. Každý prsten má konkrétní město, odkud pochází. Turzo začal jako diplomová práce a vzniklo 1000 fotografií s 300 jednotlivými ploty.

Rychter_D a jednoduché kožené výrobky, z kůže z Beskyd, za velmi dostupné ceny si můžete pořídit krásně ručně zpracovanou kůži, obal na telefon, Ipad nebo vizitky. Co víc člověk potřebuje?)

Loono je nezisková organizace, která vznikla v květnu roku 2014. Od té doby vzdělává v oblasti prevence a léčby onkologických onemocnění u žen a spolu s tím pomáhá již nemocným ženám a jejich rodinám. Na Le Marketu ale ukázali ale vedle modelu ženského poprsí i model varlat, na obojím ukazovali a učili, jak provádět preventivní samovyšetření a rozpoznat nádory. Velmi působivá a poučná zkušenost!

Díky schopných organizátorkám a autorkách celého konceptu akce, Eleně Šulcové a Lucii Vaňkové odteď víme, že se trhy dají dělat současně a originálně.

Další články