Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více OK

To nejlepší z designové tvorby
29.06.2016
Autor Super Admin

...malé ilustrace

Jak jste s tvorbou začala? A jak vznikl název vaší značky?

​Již od mala jsem velice ráda kreslila postavy, hlavně dámy v krásných šatech. S mladší sestrou jsme si vyráběly panenky z papíru a oblékaly je do papírových šatů, protože to bylo podstatně jednodušší a rychlejší než si šatičky ušít. Během studia na Výtvarné škole Václava Hollara jsem se pak dostala ke grafické tvorbě a zjistila, že mě opravdu baví více kresba než malba. Někdy v roce 2007, když jsem studovala vysokou, jsem nakreslila motiv holčičky na pláži a místo vybarvování plaveček jsem jí nalepila kus látky: iustrace pro mou tvorbu tak typická byla na světě. Následně jsem vyrobila ve stejném duchu vánoční pohlednice a kalendáře. O tři roky později jsem se rozhodla dát své tvorbě název  ...malé ilustrace.

Co je podle vás na vaší tvorbě specifického?

​Ráda bych u lidí, kteří se podívají na mé věci, vyvolala stejný  pocit, jako když přijdou do cukrárny. V cukrárně se každý začne usmívat - pohled na dorty ho těší a má spontánní radost.

Kde berete inspiraci a energii stále tvořit nové?

Motivuje mě především podpora mé rodiny a okolí a to, že se má práce líbí​. Čas od času mi zákazník pošle nadšený děkovný email. Hned poté, co utřu slzu, beru tužku a tvořím. Je neuvěřitelné, že se to stává zejména v okamžicích, kdy se sama sebe ptám jestli to co dělám, má vůbec smysl. Samozřejmě, že někdy energie ani inspirace není a člověk se musí k výkonu trochu tlačit. Tyto situace nemám ráda, protože zastávám názor, že tvůrčí práce nemá být nucená. Naopak na ní má být umělec naladěný. Jinak se to na výsledku odrazí a zákazník to pozná.

Jak probíhá proces vaší tvorby?

​Od prvního návrhu ilustrace tužkou až po tisk, řezání, skládání​, kompletování a balení dělám vše ručně ve svém ateliéru. Samozřejmě u větších nákladů se obracím na tiskárny. Konečná kompletace ale probíhá vždy v u mě ateliéru.

Je pro vás důležité vyrábět ekologicky a eticky? Řešíte například z čeho vyrábíte, množství obalového materiálu apod?

​Samozřejmě, že je pro mě ekologická i etická výroba důležitá. Pro mě jsou nejdůležitější tyto dvě konkrétní věci: zaprvé neplýtvat materiálem a zadruhé lokální výroba - dávat práci ať už přímo nebo nepřímo, tj. zadat zakázku místní firmě, která zaměstnává. ​Jako dodavatele ráda používám chráněné dílny. I kdyby se mi firma rozjela více, stále budu vyrábět v ČR.

ArtBe je internetová platforma, jak moc využíváte internet k nakupování?

​Myslím, že se tomu člověk v dnešní době nevyhne. Naposled jsem si koupila laminovačku.​ Některé vědci je lepší kupovat přes internet.

Nebojíte se někdy toho, že vás někdo okopíruje, nebo už jste si vybudovala zdravé seběvědomí a nic vás nerozháže?

​Pokud člověk něco vyrábí nebo vymýšlí, tak se kopírování asi nevyhne. Já ale vím, kolik je za mnou práce a úsilí, a to nikdo jinému člověku neokopíruje. Navíc si myslím, že vzhledem k tomu, kolik je na světě lidí, je dost možné, že někdo bude mít stejný nápad jako já: například pexeso v krabičce má teď i Ikea a velice pochybuji, že by okopírovali mě:-).

Určitě chystáte do budoucna rozvoj své značky, jakým směrem?

​Ráda bych nabídla možnost přizpůsobování na míru u ​vybraných produktů. Také bych ráda posunula ...malé ilustrace do knižního odvětví.

Dovedete si představit sebe a svou značku za 10 let? Kde byste chtěla být?

​Doufám, že budu mít vydané alespoň tři ilustrované knihy, které potěší spoustu lidí a má rodina na mě bude pyšná.

Proč jste se rozhodla připojit k ArtBe? Měla jste očekávání? Jak to dopadlo?

​Oslovilo mne více prodejních designových potrálů​, ale za poslední 3 roky jsem se připojila jen k ArtBe. Důvodem byla velice milá a nadšená komunikace ze strany zakladatelek a hlavně boží vzhed stránky a loga, přesně dle mého gusta. Očekávání jsem neměla žádné. O to více jsem byla mile překvapena, když jsem přes Vánoce byla jedním z neprodávanějších tvůrců.

Další články