Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více OK

To nejlepší z designové tvorby
22.01.2015
Autor Kristýna Holubová

The Three Trees

The Three Trees je tříčlenná rodina, i když ten nový třetí člen zatím dělá pouze asistenta a „pokusného králíka". Tento rodinný projekt má jasný plán: tvořit krásné hračky z kvalitních materiálů, a to v minisériích v jejich dílně vzdálené od ruchu velkoměst. Skvělé výrobky, super fotky a příběh. Snad se Vám The Three Trees zalíbí tak moc, jako nám, a z minirozhovoru na Vás dýchne fajn atmosféra.

The Three Trees

Proč název The Three Trees ?

Byli jsme dva, teď jsme tři, takže je to jasné… Tři stromy:)

Kde sídlí The Three Trees?

Z ruchu města jsme se odstěhovali, měli jsme dost pražského vzduchu. Bydlíme na jihočeské vsi, takže teď máme k přírodě mnohem blíž. A zase jsme u těch stromů..

Jaké máte pozadí? Jste vystudovaní designéři?

Oba jsme studovali umělecké školy, designéři ale nejsme.

Jaká je filozofie The Three Trees?Jsou nějaké principy, na kterých stavíte?

Naše filozofie je jednoduchá, rádi bychom obklopili děti i jejich rodiče hezkými věcmi, za kterými stojí konkrétní lidé, kvalitní ruční práce, estetická hodnota, ale třeba i humor. Přesto, že by hodně lidí řeklo „vždyt' je to jen hračka“, my si myslíme, že je důležité podporovat lokální výrobu a brát na zřetel etické pozadí věcí, ať už to jsou hračky nebo oblečení či jídlo.

Jak Vaše produkty vznikají? Od myšlenky, návrhu po realizaci?

Všechno vzniká u nás doma, myšlenky v kuchyni, návrhy na papíře a realizace v naší sítotiskové dílně ve stodole.

Kolik od jednoho kusu vyrábíte?

Všechno vyrábíme v malých seriích. Většinou jsou to desítky kusů, někdy i méně. Uvidíme, jak to půjde dál, v každém případě chceme zůstat u malosériových kolekcí, už jen proto, že chceme realizovat stále nové nápady.

Jak dlouho The Three Trees funguje a jaký má ohlas? Prodáváte také na Slovensku nebo jinde?

The Three Trees funguje necelý rok, ale na veřejnost jsme se dostali až koncem léta. Snad můžeme říct, že ohlas je pozitivní. Máme pocit, že nás lidé začínají pomalu ale jistě chápat a přistupovat k našim produktům jinak než ke klasické nabídce v českých hračkářstvích plných plastových  výlisků. Rádi bychom prodávali i v zahraničí jako například na Slovensku, kde momentálně jednáme s jedním obchodem zaměřeným na dětské zboží.

The Three Trees
 

Je těžké se v ČR s takovýmto projektem prosadit?  Je něco, co Vám prosazení v ČR komplikuje? Legislativa apod?

Fungujeme příliš krátkou dobu na to, aby se dalo něco takového hodnotit. Často narážíme na to, že veřejnost stále slyší hlavně na cenu a kvalita a původ je pro ni méně podstatná. Věříme ale, že se to pomalu začíná obracet a že stále více lidí u nás začíná přemýšlet o věcech v širších kontextech. Naším cílem je výrábět pro všechny, nechceme být nijak exkluzivní a dělat design pro designéry a pro úzké skupiny lidí. Chceme, aby naše věci byly dostupné všem a hlavně atraktivní pro děti.

Máte oblíbeného  designéra podobného sortimentu, který děláte vy?

Těžká otázka, líbí se nám toho spoustu, ale momentálně nám v hlavě vyvstalo jen jedno jméno, Ladislav Sutnar. Všechno, co udělal, bylo geniální a jeho hračky taky.

Nakupujete něco na internetu?

Vzhledem k tomu, že žijeme mezi lesem a rybníkem, tak skoro všechno kromě hub a ryb.

Co plánuje The Three Trees do budoucna?

V rukávu máme několik novinek, první budou k vidění v nejbližších dnech. Naší hlavní novinkou je kolekce dětských dřevených houpadel, na kterých momentálně intenzivně pracujeme.

Díky za rohovor!

Kristýna

Výrobky z dílny The Three Threes můžete omrknout a koupit tu

Další články